Корчинська: З точки зору охорони здоров’я — це бюджет вимирання

ПЛ поспілкувалися з першим заступником голови комітету з питань охорони здоров’я та головою опікунської ради дитячої лікарні «Охматдит» Оксаною Корчинською щодо бюджету на 2016 рік. Корчинська, на відмінну від своєї фракції «Радикальної партії Олега Ляшка», не підтримала цей бюджет.

Пані Оксано, Ви не підтримали Закон «Про державний бюджет на 2016 рік», на відмінну від фракції РПЛ. Яка причина такого рішення?

Я не могла собі дозволити перед Богом та янголами підтримати цей бюджет, тому що з точки зору охорони здоров’я — це бюджет вимирання. Я декілька днів та ночей витратила на те, щоб і прем’єру, і міністру фінансів пояснити ситуацію, яка склалася… Ми з важкохворими пацієнтами робили акцію під Кабміном. Я особисто в Раді підходила до міністрів і пояснювала, що вони роблять… Як я можу підтримати цей бюджет, коли на лікування онкохворої людини виділяється 6% від потреби? Наприклад, для 170 тисяч хворих людей держава заклала лише 1 флакон хімії.

Скажіть, а яка ситуація з фінансуванням «Охматдиту» в 2016 році? Зокрема, з його добудовою.

Щодо ліків для «Охматдиту» — нам ще невідомо, який там бюджет… Єдине, що уряд лишив — залишок від коштів цього 2015 року. В цьому році на будівництво та вентиляційні системи буде використано 70 мільйонів гривень, і на наступний рік уряд залишив 395 мільйонів. Але за «Охматдит» я скажу, що в ситуації, коли люди без ліків — в мене вже не було навіть сил боротися ще й за це питання. Я боролася, в першу чергу, за гроші на ліки. Я вважаю, коли ми з вами знайшли 109 мільярдів на оборону, коли ДУСя на якісь концерти 24 мільйони гривень собі хотіла забрати, коли на якісь агенства інфраструктур уряд виділив 300 мільйонів…

Зазначу, що на бюджетному комітеті мені навіть не дали виступити від комітету охорони здоров’я… Бо їх всіх не цікавить охорона здоров’я, адже ці депутати думають, що вони разом зі своїми дітьми будуть лікуватися за кордоном. Тому, ще раз підкреслю, що я собі за такий бюджет проголосувати не могла дозволити.

Оксано, а як колеги по фракції «Радикальної партії Олега Ляшка» поставилися до того, що Ви не підтримали цей бюджет?

Фракція дуже незадоволена моїм рішенням — вважають, що я вчинила не командно.

Ще в першій половині вчорашнього дня від спікерів РПЛ лунали заяви, що партія в жодному разі не підтримає цей бюджет. Але в підсумку фракція таки дала голоси за нього…

Ні. Була позиція, що ми ні в якому разі не підтримуємо податки і всі антисоціальні закони. З самого початку ми прийняли таке рішення. По бюджету — в нас були дискусії. Аргументом було те, що якщо за нього не проголосувати — люди не отримають зарплати.

Але я ще раз наголошу, що на комітеті бюджетному взагалі «дерибан» відбувався. 40 хвилин я спостерігала за цим. Самі працівники комітету не могли зрозуміти — за що депутати голосують. Мені соромно, що члени комітету не знайшли 2 хвилин для охорони здоров’я. Тому я перед людьми не могла собі проголосувати за цей бюджет вимирання. Якби я це зробила — я б тоді не знала, як дивитися людям в лікарнях в очі.

Публічні люди

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Лекцію створено в рамках проекту "ПУЛ жінок"
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - Політична партія «Об’єднання «САМОПОМІЧ», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика