Ставнійчук: Нормандська четвірка забула про власну ідею щодо Донбасу

Нормандська четвірка дала доручення своїм міністрам закордонних справ напрацювати дорожню карту виконання Мінських домовленостей. Але з листопада 2016-го по квітень 2017-го ніякої дорожньої карти ми не побачили.

 

Про таке в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила Марина Ставнійчук, заступник голови Союзу юристів України, голова правління ГО «Зе демократію через право».

 

Юрист відзначила, що члени Нормандської четвірки зберігали обличчя і шукали, як у якийсь інший спосіб розвинути, вдосконалити, наповнити новим змістом Мінські домовленості.

 

«Це не пече так сильно Німеччину чи Францію, вони у виборчих процесах, хоча у пані Меркель українське питання напряму зав’язано на внутрішньому питанні», – вважає юрист.

 

Однак, на думку пані Ставнійчук, українська влада в питання дорожньої карти щодо Донбасу мала б бути набагато більш принциповою. «Цим щодня має боліти українська влада. Тому я питаю – де дорожня карта?», – звернулась юристка до української влади.

 

Пані Ставнійчук висловила переконання, що мінському процесу вже нічого не допоможе. «Абсолютно зрозуміло, що Мінські домовленості, а це не угода, а псевдоугода, не виконуються.

І як би ми не говорили, що це цукор, солодшим він не стане. Війна не припиняється. Навіть вкрай важливі речі з розведенням зброї, припинення вогню, не йдеться навіть про обмін. Тому самі Мінські домовленості тупикова ситуація», – зазначає юрист.

 

Також пані Ставнійчук зауважила, що із самого початку, коли тільки був анексований Крим, Україна не дала правильної, належної міжнародно-правової оцінки того, що сталося.

 

«Я чітко розумію, що Україна мала стояти на чіткій позиції – стосовно неї здійснено військову агресію. Це ключова правова позиція для міжнародних інституціях у перемовинах, для звернення до міжнародних судів. І ця ключова позиція давала б нам основу для всіх подальших перемовин», – додала Ставнійчук.

ZIK

21.04.2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали

Анонс добірки фільмів «Шлях жінок у політику: інструкція до використання». Цикл об’єднує поради експертів та історії успіху народних депутаток та жінок-лідерок.

Жінки-народні депутати
Суб’єкт висування - ПАРТІЯ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика