Меркель вимагає від Ердогана припинити "нацистські" порівняння

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel) у понеділок, 20 березня, відкинула звинувачення в застосуванні "нацистських методів", які напередодні спрямував на її адресу президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

"Мої слова, що порівняння з нацизмом із боку Туреччини повинні припинитися, залишаються чинними. Без жодних "якщо" та "але"", - цитує Меркель інформагенція dpa. На жаль, такі порівняння не припинилися, констатувала канцлерка. За її словами, німецький уряд не допустить порушення кожного табу без поваги до страждань, яких зазнали жертви націонал-соціалізму. Канцлерка заявила про це після зустрічі з прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе на ярмарку комп'ютерних технологій CeBIT, який триває в Ганновері.

Очільниця німецького уряду нагадала про ноту МЗС ФРН щодо слів Анкари, яка була висловлена кілька днів тому. У цій ноті німецький уряд недвозначно повідомив, що виступи турецьких політиків у Німеччині можуть відбуватися тільки на основі принципів конституції. В іншому разі німецький уряд залишає за собою право на перевірку дозволів передвиборних виступів, наводить слова Меркель інформагенція AFP.

Відносини Туреччини та Євросоюзу нині напружені. Ускладнення між Анкарою та Берліном ще більше посилили слова турецького президента, який закинув особисто канцлерці застосування "нацистських методів" проти його "братів і сестер".

Раніше в низці міст Німеччини, а також у Нідерландах було заборонено агітаційні виступи турецьких міністрів перед референдумом щодо конституційної реформи, який відбудеться в Туреччині 16 квітня.

dw.com

21.03.2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали

Анонс добірки фільмів «Шлях жінок у політику: інструкція до використання». Цикл об’єднує поради експертів та історії успіху народних депутаток та жінок-лідерок.

Жінки-народні депутати
Суб’єкт висування - Політична партія «НАРОДНИЙ ФРОНТ», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика