Чи була українська культура насправді матріархальною?

У Луцьку 11 березня відбулась публічна лекція «Патріархальний матріархат: голова, шия та інші органи влади в традиційній українській сім'ї», яку провела відома дослідниця, докторантка відділу соціальної антропології Інституту народознавства Національної Академії наук України, Президентка Української асоціації досліджень жіночої історії Оксана Кісь.

Навіть серед відомих вчених існує міф про матріархальні відносини в українській культурі. Дослідниця Оксана Кісь (Львів) доводить на основі наукових розвідок, свідчень, фактів справжню патріархальну сутність гендерних відносин у сільській громаді та сім’ї.

Під час зустрічі експертка також презентувала власну книгу – "Жінка в традиційній українській культурі другої половини ХІХ - початку ХХ ст." У фокусі дослідження – функції та повноваження, права і обов’язки жінки на різних етапах життєвого циклу (дівчинка, дівчина, жінка, баба). Особлива увага – процесові ґендерної соціалізації дівчат. Книга розкриває особливості як нормативних (дівчина, дружина, мати, господиня), так і девіантних (вдова, самотня матір, відьма) жіночих соціальних ролей у сім’ї та сільській громаді.

Дискусії на гендерну тематику завжди жваві, оскільки у кожної та кожного з нас є власні приклади, легенди, приказки, пісні, які слугували формуванню власної ролі та ставлення до нашого минулого й сьогодення. Зустріч була нагодою пригадати свої родинні історії.

Учасники дискусії зауважили на важливості просвітницької роботи щодо ролі і місця жінок у суспільстві, оскільки це зумовлює майбутній поступ України та перетворення її на країну справжніх, а не міфічних рівних прав та можливостей для жінок та чоловіків.

Захід відбувся у рамках проекту «Побудова політичного українського лобі (ПУЛ) жінок», що реалізовується ВГО «Жіночий Консорціум України», Національною мережею «Жіночий Консорціум України» за підтримки Фонду демократії ООН.

13.03.2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали

Як долати сексизм? Як реагувати на агресію? Як тримати удар? Як самій не зіпсувати свій імідж? Що таке чорний піар, чи варто з ним боротися і як на нього реагувати? Про це розповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. Основні небезпеки»
Фільм є частиною циклу з 6 серій, в яких політологи, політтехнологи, фахівці з риторики, переговорів, тайм-менеджменту розповідають про основні моменти, на які має звернути увагу жінка-політик на початку своєї кар’єри. Жінки-депутатки діляться власним досвідом подолання труднощів, які чатують саме на жінку в політиці, і дають низку порад.
Фільми створено ВГО «Жіночий консорціум України» за фінансової підтримки Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив.
Точка зору авторів і героїв фільмів може не співпадати з офіційною позицією Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив.
Над проектом працювали: Віра Карайчева (авторка ідеї та режисер), Оксана Ярош, Марія Алєксєєнко,
Ольга Веснянка, Олег Зорін, Тимур Тарасов, Марія Сулима
Висловлюємо подяку за участь у зйомках Тетяні Баєвій, Ірині Бережній, Денису Богушу, Людмилі Богуш-Данд, Катерині Везелевій, Лілії Гриневич, Олегу Демчику, Ользі Денисовій, Лесі Оробець, Нелі Пославській, Альоні Сибіряковій, Михайлині Скорик
Створено у 2012 році

Жінки-народні депутати
Суб’єкт висування - Політична партія «Об’єднання «САМОПОМІЧ», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика